Djali nga Kolorado, 12 vjeç, pëson vdekje në tru pasi provoi ‘Blackout Challenge’ në TikTok

e postuar më at 14:07
120 0

Prindërit e djalit paralajmërojnë për trendet e ‘sfidave’ në mediat sociale.

Trendi “Blackout Challenge” në TikTok thuhet se ka lënë të vdekur trurin e një djalë 12-vjeçar nga Kolorado, dhe ai mund të mos jetojë shumë më gjatë.

Vëllai i Joshua Haileyesus e gjeti atë të shtrirë në dyshemenë e banjës së tyre më 22 mars, njoftoi KCNC në Denver. Me sa duket Joshua kishte përdorur një lidhëse këpucësh për të provuar sfidën, e cila i bën njerëzit të mbyten vetë deri në humbjen e vetëdijes, transmeton Telegrafi.

“Ai është një luftëtar. Unë mund ta shoh atë duke luftuar për jetën. Unë jam duke u lutur për të çdo ditë”, i tha babai i Joshua, Haileyesus Zeryihun për stacionin televiziv.

Edhe më keq, mjekët i thanë familjes se Joshua nuk do të shërohet, sipas raportit.

“Më tha lajmin e keq se ai nuk do të mbijetojë, ai nuk do ta bëjë atë”, i tha babai gjithashtu KCNC.

Familja po paralajmëron të tjerët edhe për rreziqet që platformat e mediave sociale mund të mbajnë kur “sfidat” si kjo fillojnë të përdoren shumë.

nga kategoria