DHJETËRA NËPUNËS POLICORË JANË ARRESTUAR PËR FALSIFIKIM TË DOKUMENTEVE

e postuar më at 13:55
173 0

Paradite në një aksion të madh policor janë arrestuar dhjetëra nëpunës policorë, të cilët kanë qenë pjesë e zinxhirit për falsifikimin e dokumenteve për udhëtim dhe dokumenteve personaële, ndërsa aksioni është ende në vijim, konfirmuan nga MPB-ja dhe paralajmëruan hollësira pas përfundimit të tij.

Pas më shumë se një viti hetim dhe dokumentim të veprimit të grupit kriminel, potencojnë burime nga MPB-ja, policia në koordinim me Zyren për hetime të Ambasadës amerikane dhe Interpolit, po zbaton aksion të madh, i cili po zgjat ende.

J X

nga kategoria

pg slot