Chelsea në gjysmëfinale të FA Cup, mund Sheffield Unitedin

e postuar më at 18:56
91 0

Chelsea ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Anglisë.

“Blutë” e Londrës fituan me rezultat 2 – 0. Ishte një autogol, i realizuar nga Norwoodn zhbllokoi shifrat (24′).

Kurse, Hakim Ziyech në fundin e ndeshjes, shënoi gol në fundin e ndeshjes për të vulosur kualifikimin tujte (90+2).

Me këtë fitore, Chelsea i bashkohet Southamptonit dhe Manchester Cityt në gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë, ndryshe e njohur si FA Cup, transmeton lajmi.

Mbetet të shihet cili do jetë gjysmëfinalisti i fundit pas ndeshjes Leicester City – Manchester United.

nga kategoria