Botoksi i tepërt, Simon Cowell dhe Madonna me fytyrë të trishtuar dhe pamundësi për të bërë mimika (Foto)

e postuar më at 08:20
131 0

Përdorimi i gjerë i botoksit dhe mbushësve të Simon Cowell e ka lënë atë me një shprehje të përhershme ‘të trishtuar’ të fytyrës, ndërsa ‘qepallat e rrudhura’ të Madonnës tregojnë moshën e saj, kanë pohuar ekspertët e kirurgjisë kozmetike në një shfaqje të re të Kanalit 5.

CEO i spektaklit të famshëm, “X Factor”, Simon, 61 vjeç, i cili më parë bëri shaka për ‘përdorimin e shumtë të botoksit’, thuhet se ka pësuar një ‘humbje të volumit në ballë’, gjë që ka bërë që pamja e tij të ndryshojë, shkruan DailyMail.

Dr Sarah Tonks, nga “The Lovely Clinic”, tha në emision: “Tani duket sikur është bërë një përpjekje për të zbutur rrudhat dhe vijat rreth syve të tij. Të dy gjërat së bashku këtu i kanë dhënë atij pamje vërtet trishtuese”.

 

Ekspertët gjithashtu theksojnë gjithashtu që edhe këngëtarja Madonna, 62 vjeçe, ka përdorur mbushës ‘shumë’ në faqet e saj për të ndihmuar në ruajtjen e një “ngritje rinore” – edhe pse kirurgu kozmetik z. Alex Karidis këmbëngul se “qepallat e saj për fat të keq përshkruajnë moshën e saj aktuale”.

Z. Karidis shpjegoi: “Ju mund të shihni se lëkura në pjesën e sipërme të qepallës është shumë, shumë e çarë”.

“Ju mund të mbushni faqet, mund të ngrini lart nofullën, mund të mbushni qafën, por nëse lëkura rreth syve po shikon pak rrudhje dhe rrudha që do të portretizojë moshën tuaj për fat të keq”.

“Gjasat dhe probabiliteti që Madonna të ketë bërë disa operacione është shumë i lartë sepse padyshim që kur të keni kaluar 50 vjeç, asnjë sasi e trajtimeve jo kirurgjikale nuk do të ndryshojë disa nga uljet dhe përtacitë që vijnë natyrshëm”.

 

Disa nga ekspertët e intervistuar komentuan mbi ballin pa rrudha të këngëtares, duke pretenduar se nuk mund të kishte ndodhur natyrshëm – pavarësisht se Madonna më parë tha se ajo nuk është e prirur për procedurat kozmetike.

Mjekja e kozmetikës Dr Zoya Diwan komentoi paraqitjen e Madonnës në vitin 2018 në MTV Video Music Awards në New York, krahasuar me pamjen e saj të hershme.

“Ajo po vë gjithnjë e më shumë mbushës në faqen e saj për të ndihmuar në ruajtjen e asaj ngritjeje rinore”, pohoi mjekja. “Por ju mund ta shihni në të vërtetë që këto palosje po thellohen dhe ajo po përpiqet t’i mbushë ato më shumë për të parandaluar uljen e tyre”.

 

“Dhe unë mendoj se në thelb po e bën atë të duket pak më e mbushur në atë rajon”, tha ajo.

Paraqitja jashtëzakonisht rinore e Madonnës në Festivalin e Filmit në Kanë në vitin 2008, kur ishte në moshën 50 vjeçe, u theksua gjithashtu nga ekspertët.

 

Ata vlerësuan konturimin e fytyrës së saj dhe sugjeruan që lëkura e saj e patëmetë mund të ishte prekur nga kirurgët kozmetikë në krye të fushës së tyre.

Ndërkohë, pamja e Simon Cowell u vu në pikëpyetje gjithashtu, me Dr Sarah Tonks duke sugjeruar se ‘mbushjet e tij’ i kanë dhënë atij një pamje ‘përgjithmonë të trishtuar’.

“Ai ka një humbje të vëllimit në ballë nga të dy anët, gjë që nuk po ndihmon pozicionin e vetullës së tij, sepse sa më e madhe të jetë humbja e vëllimit në ballë, aq më të ulëta do të jenë vetullat tuaja. Në moshën 46 vjeç nuk ka asnjë vijë në ballin e tij. Jo një rresht”, tha ajo.

“Ai ose ka pasur një jetë shumë pa stres ose ka ndonjë botoks atje. Ndoshta ai ka pasur mbushës në vijën e nofullës, mbase atij i është ngritur fytyra në këtë pikë. Pasi mbajti goditjet e botoks, deri në vitin 2012 vetullat e tij kanë filluar të bien”.

Kirurgu kryesor Dr Alex Karidis pretendon se ylli i “X Factor” filloi të plaket natyrshëm në mes të të tridhjetave, para se të dyshonte se ai ‘tejkaloi’ trajtimet e tij për të luftuar ‘rënien natyrale në faqet e tij’.

Cowell gjithashtu vlerësohet të ketë shpenzuar deri në 50,000 funte në buzëqeshjen e tij ‘ultra të ndritshme’ të Hollywoodit, teksa një ekspert e komentoi buzëqeshjen e tij si ‘ndoshta jashtë shkallës së zbardhjes’.

Dr Guy Barwell, një kirurg dentist në ‘The Implant Center Hove & Haywards Heath’ më parë tha për Express.co.uk: “Kur ju shikoni prapa në fotot e mëparshme dhëmbët e tij ishin një hije shumë më e natyrshme e së bardhës … Simon sigurisht që kishte rimeso, një shenjë kryesore e tregimit është se në fotot e mëparshme mungon prerja e sipërme anësore e djathtë”.

“Rimeset mesatare kanë tendencë të zgjasin vetëm shtatë deri në 10 vjet pasi ato janë të ndjeshme ndaj dëmtimit dhe çngjyrosjes, dhe unë dyshoj se ai mund të ketë pasur disa grupe gjatë viteve, duke kushtuar diçka nga 650 deri në 1000 funte për dhëmb”.

Dr Nyla Raja, mjekja kryesore kozmetike që ka trajtuar mikeshën e Simonit, Mel B, u bëri jehonë komenteve pasi ajo më parë i tha DailyMail se ajo beson se biznesmeni ka mbetur me një ‘fytyrë të varur’.

Ekspertja e shëndetit tha: “Burrat gjithashtu kalojnë ndryshime hormonale duke çuar në mungesë të kolagjenit në lëkurë. Fatkeqësisht kur humbasim peshë indi yndyror gjithashtu shterohet nga fytyra, duke e çuar atë të duket më e tërhequr”.

nga kategoria