Boksieri IZO MALIKI nga Kalishti i Gostivarit vjen edhe me fitoren e radhës për titullin e Kampionit

e postuar më at 11:08
34 0

Izair Maliki Kampion Europe në WKP sonte erdhi edhe me një sukses tjetër duke shënuar fitore në meçin që po zhvilloheshte mes tij dhe Polakut në peshat deri 67 kg.

Izo Maliki nga Kalishti është kampioni i Europës tani më për peshën e theksuar më lartë pas fitores me nokaut ndaj Polakut .

Maliki tani më Kampion në WKF PRO-AM.

A M

nga kategoria