Blogerja e njohur kryen vetëvrasje në moshën 28-vjeçare

e postuar më at 13:48
173 0

Ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare Lee MacMillan.

Blogerja e cila ishte i njohur për udhëtimet me furgonin e saj dhe dokumentimin e përvojave të saj, ka kryer vetëvrasje.

Lajmin e hidhur e bëri të ditur llogaria e saj.

Sakaq, postimi përfshinte informacione të rëndësishme se ku të drejtoheni nëse keni nevojë për ndihmë.

“Pasi kaloi një jetë të jashtëzakonshme dhe zhvilloi një betejë të guximshme me depresionin, zemrat tona u shkatërruan për të ndarë lajmin që Lee i mori jetën vetës. Ajo ishte drita më e ndritshme, një forcë magnetike e natyrës dhe ishte e dashur nga kaq shumë. Nëse mund të bëjmë një gjë për Lee tani, në mes të kësaj humbjeje shpirtërore, është të përhapim mesazhin se shëndeti mendor është po aq real sa shëndeti fizik dhe se sëmundja mund të godasë këdo, pa marrë parasysh sa nuk ka gjasa të duket . Eshtë mirë të mos jesh në rregull, është në rregull të kërkosh ndihmë, është absolutisht e nevojshme të kërkosh ndihmë.

Lee ishte duke kërkuar ndihmë për shëndetin mendor. Ajo ishte e çiltër dhe e hapur për vetë luftën e saj. Ajo po merrte ndihmë: nga profesionistë, nga familja, nga miqtë. Ajo kishte mbështetje përreth saj. Ajo nuk ishte vetëm, nuk po përpiqej ta luftonte e vetme. E megjithatë ajo ende iu nënshtrua kësaj sëmundjeje të tmerrshme”, filloi postimi.

“Jeta është më komplekse sesa një postim i vetëm në mediat sociale. Gjërat janë të komplikuara. Mos besoni në ato që shihni në internet. Dilni në botë dhe bisedoni me të dashurit tuaj. Kontrolloni. Pyesni ata vërtet si po shkojnë. Jini në dispozicion për t’ju ndihmuar. Të dëgjosh. Për të ofruar ndihmë. Hiqni stigmën për të kërkuar ndihmë”, thuhej më tej në postim.

nga kategoria

pg slot