Biden: Kancerit do t’i japim fund

e postuar më at 15:27
47 0

anë kaluar 60 vjet që kur presidenti amerikan John Kennedy mbajti fjalimin e tij ikonik, duke shënuar një qëllim për Amerikën për të nisur një njeri në hapësirë për të shkelur në Hënë dhe për ta sjellë atë përsëri në Tokë.

Të hënën, presidenti Joe Biden mbajti një fjalim në Bibliotekën Presidenciale Kennedy në Boston, duke përshkruar përparimin në hënën e vetë-përshkruar prej tij: fundi i kancerit.

“Ky episod i kancerit është një nga arsyet pse kam kandiduar për president”, tha Biden. “Kanceri nuk diskriminon të kuqen dhe blunë. Nuk ka rëndësi nëse je republikan apo demokrat. Mposhtjen e kancerit është diçka që ne mund ta bëjmë së bashku”, ka thënë Biden.

J X

nga kategoria

Bajram i trishtë!

Posted by - 25/07/2021 0
Dr. Arben TARAVARI Tre ditët e festës së Bajramit, shto edhe gjallërinë që kanë sjellë mërgimtarët e kthyer në shtëpi,…
pg slot