Arrestohen dhjetëra modele në Dubai, bënë video nudo në ballkon

e postuar më at 10:55
107 0

Një video virale që u publike të shtunë, ku shfaqen dhjetëra modele të zhveshura në një ballkon në Dubai, iu kushtoi shumë shtrenjtë atyre.

Vajzat u arrestuan me akuzën e shthurjes dhe tashmë rrezikojnë 6 muaj burg dhe një gjobë të paktën 1000 euro për person.

Videoja është regjistruar në mes të ditës në ballkonin e një ndërtese që ndodhet në lagjen luksoze të “Marinës” në Dubai.

Imazhet kanë tronditur autoritetet e Emirateve që edhe pse kanë ligje më të lehta në krahasim me vendet e tjera të Gjirit, nuk lejojnë alkoolin, puthjen në publik dhe zhveshjen.

Deri në këto momente nuk dihet ende identiteti dhe kombësia e vajzave të arrestuara.

nga kategoria