Arbana Xharra: Pas Rugoves president më të denjë se Vjosa nuk ka pasur Kosova

e postuar më at 09:44
140 0

Ditë më parë ka qarkulluar një lajm se kinse gazetarja Arbana Xharra ka deklaruar se Albin Kurti është tradhtari më i madh i Kosovës bashkë me Vjosa Osmanin.
Këtë lajm e ka demantuar Xharra duke thënë se këto janë vetëm propaganda nga individ e grupe të caktuara.

Ajo tha disa fjalë të mëdha për Kurtin dhe Osmanin.
Përndryshe nëse doni me ditë, mendimin tim për Vjosen dhe Albinin, une jam e bindun që president më të denjë pas Ibrahim Rugovës se Vjosa Osmanin, Kosova nuk ka pasur. Kurse Albinit kapuqin ja heki për gadishmërinë e tij me luftu korrupsionin duke uruar që të mos na afrojë me Turqinë!”, shkroi Xharra në Facebook.

Postimi i plotë
Propagandat e juaja kane me mashtru individ e grupe te caktume, por mua ma s’keni cka me me ba. Urrejtja qe po provoni me nxit ndaj meje, asnje ndikim ne jeten time dhe ne mua personalisht nuk me shkakton. Vazhdoni hic mos ja ndani. Perndryshe nese doni me dite, mendimin tim per Vjosen dhe Albinin, une jam e bindun qe president me te denje pas Ibrahim Rugoves se Vjosa Osmanin Kosova nuk ka pasur. Kurse Albinit kapuqin ja heki per gadishmerine e tij me lu*ftu korr*upsionin duke uruar qe te mos na afroje me Turqine!

nga kategoria