Analisti Baraliu: Albin mos rreziko, binde edhe opozitën për ta votuar Vjosa Osmanin

e postuar më at 13:19
99 0

Analisti Bleron Baraliu para seancës që pritet të mbahet për votimin e presidentit të ri ka bërë thirrje për reflektim dhe konstruktivitet, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Facebook, Baraliu ka thënë se nuk bën në asnjë mënyrë që të shkojmë në zgjedhje.

Ai ka thënë se nëse Kurti nuk i siguron 80 vota, atëherë duhet të fillojë konsultimet me opozitën që t’i bind për të votuar Vjosa Osmanin.

Baraliu ka shkruar se “arroganca, ja votoni ja shkojmë në zgjedhje është e papërgjegjshme edhe destruktive”.

“Mos Albin, mos rreziko kaq banalisht nje fitore te ndërtuar nen një konstalacion unik te yjeve te favorshme.  Binde edhe opozitën e mbetur te votoj për President(e), cila do qofte ajo (apo ai)”, ka shkruar ai.

nga kategoria