Ali Ahmeti mer goditjen “e fortë” para zgjedhjeve, BDI shkërmoqet edhe në Gostivar (Foto)

e postuar më at 11:14
123 0

Bashkimi Demokratik për Integrim duket se ka marë tatëpjetën.Në prag të zgjedhjeve lokale,dita ditës kjo parti po rrudhet, sinjali më i freskët vjen nga dega e BDI në Gostivar, ku vetëm ditët e fundit, mësohet se disa antarë kanë braktisur BDI-Gostivar.

Vetë anëtarët e zhgënjyer të kësaj force,largimet e tyre i kanë cilësuar të imponuar nga sjellja politike e BDI,e cila i ka tradhëtuar dhe nuk i ka dhënë asnjë dobi vendit:
” Të nderuar shok,miq e familjar!Prej sojt distancohem nga BDI për shumë arsye.
Arsyeja kryesore është se kanë gabuar diçka personalisht udhëheqsit e Gostivarit,shkurt dhe shqip më kanë tradhëtuar.Prej k’tij momenti jam antipartiak”.

T F

nga kategoria