Aksion i madh policor, 20 të arestuar

e postuar më at 11:56
111 0

Një aksion i madh policor është duke u zhvilluar në fshatin Gërçec të Sarajit dhe në Gazi Babë, kanë thënë burime policore për mediumet maqedonase. Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurorja Vilma Ruskovska. Prokuroria për luftë kundër krimit dhe korrupsionit është duke e koordinuar këtë aksion.

Burime policore kanë thënë për A1On se deri tani janë arrestuar 21 persona. Ata po dërgohen në stacionin policor në Karposh.

Aksionin po e realizojnë njësitet speciale policore.
Nga MPB kanë thënë se po arrestohen dilerë që shesin drogë personave të varur.

Lajmi është konfirmuar edhe nga MPB, kurse informata zyrtare paralajmërohen gjatë ditës.

J X

nga kategoria