Abdixhiku: Lidershipi i LDK-së të zgjedhjet në mënyrë demokratike

84 0

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, thotë se e rëndësishme është që lidershipi i kësaj partie të zgjedhet në mënyrë demokratike, njofton Insajderi.

Kështu është shprehur ai derisa arriti në lokacionin ku është caktuar të mbahet Kuvendi për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë.

Abdixhiku tha se rikthimi i LDK-së është çështje kohe dhe i pashmangshëm.

“Jam i bindur që kuvendi zgjedhor do të shkojë mirë. Me rëndësi është që lidershipi të zgjedhjet në mënyrë demokratike. Rikthimi i LDK-së është çështje kohe dhe i pashmangshëm”, ka thënë Abdixhiku.

I pyetur nëse do të zgjedhet kryetar i partisë, ai është shprehur shkurtimisht se me rëndësi është që gjithçka të shkojë mirë.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

Vdes ish-luftëtari i UÇK’së

Posted by - 02/01/2022 0
Ushtruesi i detyrës së kreut të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka bërë të ditur se sot ka vdekur Ajvaz Karpuzi, ish-luftëtar…