A do të vaksinohej me AstraZenka? – Ja si përgjigjet Filipçe

e postuar më at 22:10
204 0

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në paraqitjen e sotme në TV Telma tha se të gjitha vaksinat janë të sigurta dhe ai nuk sheh problem të vaksinohet me ndonjë vaksinë. Sidoqoftë, Filipçe thotë se ata po ndjekin vigjilencën e vërejtjet e vendeve të tjera në lidhje me vaksinën AstraZeneka, të cilën Maqedonia duhet ta marrë përmes mekanizmit Kovaks.

“Nuk e kam problem të vaksinohem me ndonjë vaksinë. Të gjitha vaksinat janë të sigurta. Personalisht, nuk e kam problem të vaksinohem me vaksinën AstraZeneka. Por ne po ndjekim nga afër vërejtjet e vendeve të tjera. Ne ndjekim nga afër: rekomandimet nga vetë prodhuesit dhe vendimet në vende të caktuara. Bazuar në këtë, ne ndërtojmë rekomandimet tona”, thotë Filipçe. Smart News TV

nga kategoria

pg slot