913 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

e postuar më at 18:58
99 0

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë, sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik(IPSH) gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.707 teste dhe janë regjistruar 913 raste të reja të Covid-19, përcjell SmartNews.

Në Shkup – 440, Prilep – 64, Kavadar – 50, Кumanovë – 45, Тетоvë – 35, Gjevgjeli – 33, Negotinë – 31, Gostivar – 29, Ohër – 26, Veles dhe Manastir – nga 24, Strumicë – 21, Кrushevë – 11, Koçan dhe Kriva Pallankë – nga 10, Resnjë – 7, Strugë dhe Sveti Nikollë – nga 6, Kërçovë dhe Demir Kapi – nga 5, Shtip, Radovish, Bogdanc dhe Demir Hisar – nga 4, Delçevë, Berovë dhe Vallandovë – nga 3, Dojran – 2, Probishtip, Vinicë, Makedonski Brod dhe Pehçevë – nga 1.

Janë regjistruar 351 të shëruar, ndërsa 16 oersona kanë humbur jetën.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë bërë gjithsej 551.917 testime për Covid-19. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë është 109.262, numri i të shëruarve është 96.173, të vdekur 3.244, dhe numri i rasteve aktive të Covid-19 është 9.845 ./SmartNews/

nga kategoria