521 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

87 0

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 521 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup – 166, Prilep – 72, Ohër – 54, Kavadar – 47, Negotinë – 40, Kumanovë – 28, Tetovë dhe Koçan nga 18, Veles, Strugë dhe Kriva Pallankë nga 15, Gjevgjeli – 5, Bogdanci – 4, Krushevë – 3, Manastiri, Probishtip, Vinicë, Demir Hisar, Kratov, Demir Kapi dhe Pehçevë nga 2, Gostivar, Shtip, Kërçovë, Sveti Nikollë, Dellçevë, Berovë dhe Makedonski Brod nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 112.646, numri i pacientëve të shëruar është 97.687, numri i vdekjeve është 3.319, ndërsa numri i rasteve aktive është 11.640.

Numri më të madh të rasteve aktive ka në Shkup-5.695, pason Prilepi me 824, Kumanova me 410 dhe Kavadari me 616.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria