23-vjeçarja shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin suedez

e postuar më at 16:15
50 0

23-vjeçarja shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin suedez

Aida Birinxhiku, kandidatet në 5-shen e parë të partisë Socialdemokrate

E reja shqiptare, Aida Birinxhiku, është një kandidate me prejardhje nga Kosova që synon të bëhen deputete në Parlamentin e Suedisë për vitin 2022, shkruan albinfo.ch.

Ajo po shkëlqen në fushatën elektorale që po mbahet në Suedi, duke qenë një nga kandidatet në 5-shen e parë të Partisë Socialdemokrate.

 Lajme

23-vjeçarja shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin suedez

Aida Birinxhiku, kandidatet në 5-shen e parë të partisë Socialdemokrate

E reja shqiptare, Aida Birinxhiku, është një kandidate me prejardhje nga Kosova që synon të bëhen deputete në Parlamentin e Suedisë për vitin 2022, shkruan albinfo.ch.

Ajo po shkëlqen në fushatën elektorale që po mbahet në Suedi, duke qenë një nga kandidatet në 5-shen e parë të Partisë Socialdemokrate.

Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë, lule dhe ambiente të jashtme

 

Vlen të theksohet se Birinxhiku jeton dhe vepron në Halland, Falkenberg të Suedisë, dhe është kandidatja numër 3 në listën e Partisë Socialdemokrate,

 

Mund të jetë një imazh i 1 person

 

Zgjedhjet në Suedi do të mbahen në shtator të këtij vitit dhe Aida do të jetë një ndër disa shqiptarë që po kandidojnë në zgjedhjet e Suedisë.

J X

nga kategoria

pg slot