22 persona shkelin orën policore në Maqedoni, dënohen 525 persona për mosmbajtje të maskës

e postuar më at 10:48
188 0

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme gjithsej 22 persona nuk kanë respektuar orën policore. Prej tyre 11 janë nga Shkupi.

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni po ashtu njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 644 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19 njoftojne nga MPB.\SmartNews\

J X

nga kategoria

Vdes Mbretëresha Elizabeth!

Posted by - 08/09/2022 0
Mbretëresha Elizabeth II, ka ndërruar jetë në moshën 96 vjeçare. Ajo ka qenë monarkja me më së shumti vite në…
pg slot