20 lojtarët më të mirë në botë deri më tani

e postuar më at 23:10
155 0

Një nga mediumet më të njohura në botën e futbollit “Goal” ka publikuar një listë të përbërë prej 20 lojtarëve më të mirë për vitin 2021 deri më tani.

Kylian Mbappe ka zënë vendin e parë në këtë listë, i ndjekur nga Robert Lewandowski, transmeton lajmi.net.

Kurse Ronaldo dhe Messi renditen në pozitën e tretë dhe të katërt, pozita këto që nuk jemi mësuar t’i shohim këta dy lojtarë.

Befasuese mund të duket renditja e Ilkay Gundogan, i cili gjendet në vendin e pestë.

Kjo është lista e plotë e 20 futbollistëve:

 1. Kylian Mbappe
 2. 2.Robert Lewandowski
 3. Cristiano Ronaldo
 4. Lionel Messi
 5. Ilkay Gundogan
 6. Erling Haaland
 7. Romelu Lukaku
 8. Ruben Dias
 9. Bruno Fernandes
 10. Joao Cancelo
 11. Luis Suarez
 12. Jadon Sancho
 13. Mohamed Salah
 14. Kevin De Bruyne
 15. Neymar
 16. Harry Kane
 17. Thomas Muller
 18. Son Heung-min
 19. Karim Benzema
 20. Zlatan Ibrahimovic

nga kategoria

pg slot