15 viktima dhe 868 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

e postuar më at 19:29
193 0

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.654 teste të kryera janë regjistruar 868 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 355 pacientë.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 15 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 111.077 raste, prej të cilëve 96.925 janë shëruar, kurse 3.280 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka raste aktive 10.872.

nga kategoria

Sela: Ndryshimi fillon nga Gostivari

Posted by - 29/10/2021 0
Aleanca për Shqiptarët ka përmbyllur fushatën zgjedhore në fshatin Debresh të komunës së Gostivarit. Rezultati i rrethit të parë zgjedhor…
pg slot