1394 RASTE TË REJA ME KOVID-19, REGJISTROHEN EDHE 45 VIKTIMA

e postuar më at 19:32
117 0

Në 24 orët e fundit janë kryer 4920teste prej të cilave 1394 kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë në Shkup-592, Kumanovë-104, Manastir-101, Prilep-63, Veles-60, Kavadar-50, Ohër-39, Tetovë-38, Shtip-37, Gostivar-35, Strumicë-31, Kërçovë-30, Koçanë-24, Negotinë-21, Sveti Nikollë dhe Resnjë nga 19, Gjevgjeli-18, Strugë-17, Radovish dhe Berovë nga 14, Dellçevë dhe Vinicë nga 11, Kriva Pallankë-10, Vallandovë-8, Bogdancë-6, Demir Kapi-5, Makedonski Brod-4, Dibër-3, Probishtip, Kratovë dhe Pehçevë nga 2, Krushevë, Demir Hisar, Makedonska Kamenicë dhe Dojran nga 1. Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë regjistruar 479 pacient të shëruar deh 45 të tjerë që kanë ndërruar jetë.

J X

nga kategoria